15 Nisan 2018 Pazar sabahı HEKVA Sosyal ve Kültürel etkinlikleri kapsamında sağlıklı bir menüden oluşan kahvaltı programı ve  6-12 yaş arasındaki çocuklar için Masal Meşki düzenlenmiştir. Kahvaltı programının ardından ebevynlere yönelik Dr. Münire Berna Beşkese tarafından "Öze Dönüş" semineri verilmiştir.

Seminer kapsamında “daha huzurlu daha enerjik hissetmek için hayatımızı nasıl düzenlemeliyiz?", "probiotiklerin önemi", "neden organik besin tüketmeliyiz?", "ilişkilerimiz nasıl olmalı?", "lezzetleri nasıl tüketmeliyiz?" .... gibi farklı konu başlıklarına değinilmiştir. 


Dr. Münire Berna BEŞKESE

İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını bitirdi. İTÜ’de 14 yıl tam zamanlı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde 4 yıl ders saat ücretli akademisyen olarak çalıştı. 1999 – 2000 yılları arasında Amerika’daki Wisconsin Üniversitesi’nde ve İngiltere’deki Brunel Üniversitesi’nde akademik araştırmalar yaptı. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nde ikinci yüksek lisansını yapmaktadır. 2010 yılından beri anaokul, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik keşifle öğrenme atölyeleri tasarlamakta ve yürütmektedir. Öğretmenlere “Keşifle Öğrenme” eğitimleri vermektedir. Üç yıldır çeşitli kurum ve kuruluşlarda, “Fıtratı Keşfetmek”, “Hayat Bilmecesi”, “Hayata Sihirli Dokunuşlar”, “Ailenin Huzuru ve Çocukların Başarısında Şefkatin Gücü”, “Allah’a ulaşmak için Öncelikle Arınmak”, “Fıtrata Dayalı Yaşam” konularında veli bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Bir yıldır Bab-ı Hayat Sağlık ve Danışmanlık Merkezi’nde Eğitim Danışmanı ve Drama Eğitmeni olarak çalışmaktadır. Şükür rama Atölyesi’ni yönetmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.


Oyun Çalışmaları Ekibi Masal Kervanı (OÇA Masal Kervanı)

Oyun  Çalışmaları Ekibi, sahne ve saha çalışmaları yapan bir ağ. Bir yandan sahneye çıkarak hikayelerini, şarkılarını  paylaşıyorlar. Saha da ise gönüllü atölyeler düzenleyerek sosyal hizmet çalışması yapıyorlar. 2015'ten bu yana bir gençlik hareketi olarak drama,masal,sanat ve oyun gibi alanlarda bir çok farklı yerde etkinlik yaparak iyi hislerini paylaşmaya devam ediyorlar. OÇA Masal Meşki, hem yetişkinleri hem çocukları terkrardan hikaye sofrasında buluşmaya davet ediyor.

whatsapp-image-2018-04-19-at-141600.jpeg
whatsapp-image-2018-04-19-at-141707.jpeg