HEKVA Sosyal ve Kültürel etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz şekersiz ve beyaz unsuz doğal ürünlerden oluşan sağlıklı kahvaltı soframızı bu ay da yeni lezzetler katarak hazırladık.
Çimlenmiş baliyatların içinde yer aldığı kemik suyu çorba, rengarenk sebzelerle zenginleştirilmiş gökkuşağı salatası, bulgurun yerini kinoanın aldığı mercimek köftesi, çeşit çeşit çekirdeklerden hazırlanmış krakerler, siyez unundan yapılmış sade/cevizli,zerdeçallı ekmekler, hurmayla tatlandırılmış atıştırmalıklar, portakalla aromalandırılmış truff besleyici olduğu kadar lezzetiyle de konuklarımızın beğenisini kazandı.


Dr.Burak Alptekin, kahvaltı sonrası düzenlenen seminerde çimlenmiş gıdalarla beslenmenin, besindeki tüm potansiyele ulaşmak açısından oldukça sağlıklı bir yöntem olduğu konusunda yeni bilgiler aktardı. Seminer sonrası yapılan workshop ile katılımcılar kendi kendilerine çimlendirecekleri hububatların başlangıç uygulamasını yaparak içine su koydukları mercimek kavanozlarını alarak teşekkürlerini ifade ederek ayrıldılar.

img_1786.jpg
img_3562.jpg
img_3574.jpg