HEKVA yüklendiği misyon çerçevesinde ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan aile üyelerini ve özellikle kadını kendi kendine yeter duruma getirmek amacıyla kişisel gelişimini de desteklemek ve güçlendirmek gerekliliği düşüncesinden hareketle “psikolojik danışmanlık ve rehberlik” hizmetini de çalışma alanı içine dahil etmiştir.

Bu amaçla HEKVA, 2014 yılında, İstanbul Kalkınma Ajansı “Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında yürüttüğü “Gelişim İçin Fırsat Eşitliği” projesinin içinde yer alan ailelere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermeye başlamıştır. Bu çalışmalarını, 2015 yılında “Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında yürüttüğü “İstihdam Garantili Mutfak Atölyeleri” projesinde de genişletilerek devam ettirmiştir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti kapsamında, ailelerin çocuk ve ergen ile ilgili iletişim kaynaklı problemleri, aile içi şiddet, sürekli bakıma ihtiyaç duyan aile üyesi ve bakım verenlerine yönelik problemler, bireysel danışma, bağımlı veya ailede bağımlı bireye sahip olanların sorunlarına yönelik danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

HEKVA Kariyer Rehberlik ve Eğitim Merkezinde Psikolog Saadet ÇETİN tarafından yürütülmektedir. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetine ilişkin detaylı almak için aşağıda yazılı telefon numarasına başvurulabilir.


İrtibat Telefon : 90. 212. 532 66 98
e-mail              : [email protected]