“Kendini bilen, nefsini bilir”

HEKVA, rehberlik ve eğitim hizmetlerini bir çatı altında topladığı “Kariyer Rehberlik ve Eğitim Merkezinde”, “Bedensel ve Ruhsal Farkındalık Atölye” çalışmaları ile kişisel gelişime yönelik bireysel ve grup etkinlikleri yürütmektedir.

Bedensel Farkındalığa yönelik birey ve grup etkinlikleri içerisinde “Nefes Terapisi, Sanat Terapisi” ,

Ruhsal Farkındalığa yönelik birey ve grup etkinleri içerisinde ise “Başarı Psikolojisi, Enneagram Kişilik Eğitimi, Psikoterapatik Kartlarla Danışmanlık, Birey ve Aile Terapisi, Güvenli Alan” çalışmalarını sayabiliriz.

Bir Nefes Sıhhat……Nefesin önemi hakkında ne kadar konuşsak yeterli olmayabilir. Nefes bize sadece hayat taşımaz, nefes aynı zamanda oksijene yüklenmiş bilgi kodlarını almamızı sağlar, bizi sakinleştirir, yeni fikirler keşfetmemize ya da olanları anlamlandırmamıza yardımcı olur. Doğru nefes alarak hayatımızın farklı alanlarındaki yaşam kalitemizin yükselmesini sağlayabiliriz. Nefes ile vücudumuzdaki kutupsal çalışan sistemleri dengeleyebiliriz böylece fiziksel, duygusal ve düşünsel gelişimi gerçekleştirebilir, bilinçaltı temizliği yapabiliriz. 

“İnsanın en çok merak ettiği şeylerden biri; “Gerçek nedir?” sorusudur. Tarih boyunca biyolojide, fizikte, tıpta, astronomide, felsefede insanoğlu gerçeği merak etmiş ve anlamaya çalışmıştır. Gerçeği öğrenebilmek için, denizin derinliklerine dalmış, insan anatomisini incelemiş, uzayın derinliklerine bakabilmek için aletler icat etmiş, kaynaklarını, zamanını harcamıştır.”

 “İşin gerçeği ne?” 
“İşler nasıl dönüyor?” 
 “Gerçekten mi?” 
“Sence gerçekte ben nasıl biriyim?”
“ Gerçekten bu hamle bize kazandırır mı?”
“Böyle söylüyor ama gerçekte bana karşı ne hissediyor sence?”

sorularının cevaplarını “Başarı Psikolojisi” atölyelerinde birlikte buluyoruz.