HEKVA Gençlik, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan ilk ve orta öğretim öğrencileri için çeşitli başlıklar altında sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmektedir.

Okul öncesi eğitim dönemi çocukların; yüksek öğrenme potansiyeline sahip oldukları ve var olan yeteneklerinin görünür kılındığı bir evre olarak kabul edilmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. HEKVA Gençlik, okul öncesi eğitim dönemi öğrencilerinin daha kaliteli şartlarda eğitim almalarına destek olmak amacıyla “YOYO- Yeni Oyunlar, Yeni Oyuncaklar” projesini hayata geçirmiştir.

"YOYO- Yeni Oyunlar, Yeni Oyuncaklar” projesi ilk olarak
9 Kasım 2015 tarihinde “Diyarbakır Çermik Korudağ İlkokulu “Anasınıfının öğrencilerinin sınıfının fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik başlattığı kampanyada çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak oyuncakları minik öğrencilerle buluşturmuştur. 

 

 

 

 

“YOYO- Yeni Oyunlar, Yeni Oyuncaklar” projesinin ikincisi,
16 Ocak 2016 tarihinde “Şanlıurfa Haliliye Güçlü İlkokulu” Anasınıfı öğrencilerinin kişisel gelişimine katkı sağlayacak oyuncakları minik öğrencilerle buluşturmuştur.