HEKVA Gençlik eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına ilköğretim dönemi öğrencilerine yönelik “Kardeş Payı Projesi”ni hayata geçirmiştir. Bu proje, öğrencilerin eğitimlerinde ihtiyaç duydukları ekipman, giyim, ayakkabı vb. ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmıştır.

2016 yılı Aralık ayında bu defa Batman Zeynelbey İmam Hatip Lisesi öğlecilerini kışa hazırladık. Hollanda’da faaliyet gösteren Beyza Vakfı ile ortaklaşa yürütülen “Kardeş Payı Batman” kampanyamızda öğrencilerin bot ve mont ihtiyaçları karşılanmıştır. 

 

 

 

 

 

11 Şubat 2016 tarihinde HEKVA Gençlik öncülüğünde sponsorlar ve gönüllülerden alınan destek ile Şanlıurfa Eyyübiye’deki Dr. Cavit Özyeğin İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerine “Kardeş Payı Projesi” kapsamında kışlık mont, bot ve kırtasiye materyalleri hediye edilmiştir.

 

 

 

 

 

HEKVA Gençlik, 28 Ekim 2016 tarihinde Ahmet Zeyneloğlu İlkokulu’nun 144 öğrencisinin kış aylarında üşümemeleri için yola çıkarak “Kardeş Payı Malatya” kampanyasını gerçekleştirmiştir. Bu kampanya ile öğrencilerin bot ve mont ihtiyaçları karşılanmıştır.

 

 

 

 

 

İlk olarak, 2015 yılı Şubat ayında çeşitli kurum ve kuruluşların sponsorlukları ve kişisel bağışlarla elde edilen gelirle,Muş-Savaşçılar İlkokulu öğrencilerine “Kutu Kutu Elbise Muş Okuluna Gitse” kampanyası ile kıyafet, ayakkabı ve eğitim araç-gereçleri temin edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

2015 Mart ayında Mardin 24 Kasım Ortaokulu öğrencilerinin kıyafet, eğitim araç-gereçleri vb. ihtiyaçlarını karşılanmıştır.

 

 

 

 

 

 

HEKVA Gençlik Komisyonu gönüllü üyelerinin öncülüğünde, kurumsal ve bireysel bağışçılarımızın desteği, GENÇ HİKDE ve Şefkat Koleji Mezunlar Derneği gönüllüleri bir araya gelerek güçlerini birleştirmiş ve Mardin 24 Kasım Ortaokuluna TEOG Test Kitapları, Satranç takımları göndermişlerdir. Ayrıca bu okulun ihtiyaç sahibi öğrencileri giysi ve kırtasiye yardımında bulunulmuştur.