1 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Kadın İstihdamının Arttırılması Mali Destek Programı” çağrısı çerçevesinde HEKVA tarafından hazırlanan “İstihdam Garantili Mutfak Atölyeleri” Projesi hayata geçirilmiştir.
Eylül 2015 – Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan proje kapsamında,  sosyo-ekonomik açıdan dezvavantajlı durumda olan, eğitim ve gelir seviyesi düşük kadınlarımızın gıda/hizmet sektöründe iş bulmalarını kolaylaştırmak adına “İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEK KURSLARI” düzenlenecektir.

Toplam 75 kadın için “Hayat Boyu Öğrenme Yaygın Eğitim” programı kapsamında belirlenmiş modüllerle yiyecek-içecek hizmetlerine yönelik “MUTFAK ATÖLYELERİ” projesi ile kadınlarımız çalışma hayatına hazırlanacak, ayrıca kadınlarımız ve aile bireylerine psikolojik destek hizmetleri ile güçlendirilerek, bilinçli ve daha sağlıklı düşünce yapısını kazanmalarına yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

 

 

 


Mutfak Atölyelerimizden;
60 KADIN                “PASTACI ÇIRAĞI”
Pastacı çırağı eğitimi alan ve mesleğin bir üst kategorisinde eğitim almak isteyen;
30 KADIN                 “AÇŞI ÇIRAĞI”
olarak “mutfak atölyelerimizden” mezun olacaklardır. Atölye eğitimini başarı ile tamamlayan kadınlarımız Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

01_09_2015_istihdam_garantili_mutfak_atolyeleri_projesi_hayata_gecirildi1.png
01_09_2015_istihdam_garantili_mutfak_atolyeleri_projesi_hayata_gecirildi2.png